Das Menü
18 °C

Book directly with us and receive 50 PLN voucher for use in our restaurants +10% OFF with Promo Code KOSSAK

Ankunft:
17
Jun 2019
Abreise:
18
Jun 2019
Kod:
Prüfe die Zugänglichkeit

Small talk

Small talk

Small talk czyli jak zacząć rozmowę z niemal każdym.

Small talk czyli jak w łatwy sposób rozpocząć rozmowę .

 

Small talk czyli rozmowa o niczym.  W niektórych sytuacjach czy to w życiu prywatnym czy w zawodowym bardzo przydatna jest umiejętność inicjowania rozmowy .W jaki sposób rozpoczynać rozmowy z osobami ,których nie znamy ? Jakie tematy będą w takich sytuacjach dobre? Postaramy się tym krótkim artykułem rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości .

Podczas takich rozmów nie zadajemy wścibskich pytań, nie rozmawiamy na tematy trudne czy kłopotliwe. Szerokim łukiem omijamy politykę, poglądy religijne i wątki  z życia osobistego. Warto porozmawiać o wydarzeniach kulturalnych , sposobach spędzania wolnego czasu czy na temat wystroju miejsca w którym się właśnie znajdujemy . Najlepsze tematy do zainicjowania rozmowy to te neutralne i wywołujące pozytywne skojarzenia.

Pamiętajmy , że gdy nawiązujemy rozmowę z osobą, której nam nie  przedstawiono ,należy się jej przedstawić oraz starać się utrzymać odpowiedni dystans ( ok 1 m) i również pozwalać jej mówić a nie tylko zmuszać do słuchania nas.

Podczas takich rozmów mówimy językiem poprawnym i literackim nie używamy takich słów jak „ok”, „facet” „kobita”, „knajpa” „ gliniarz” itp. O pogodzie rozmawiamy tylko gdy na to zasługuje a jest to wtedy gdy warunki na dworze są ekstremalne ( nadmierny upał, dotkliwy mróz ) .

Ważnym elementem small talk jest aktywne słuchanie , które oznacza szacunek dla drugiej osoby i pozwala prowadzić dialog .

W trakcie dobrze prowadzonej small talk zadajemy pytania dotyczące usłyszanej wypowiedzi , potwierdzamy mimiką ( uśmiech lub smutek w zależności od sytuacji )  że ją rozumiemy , dopowiadamy  oraz  wyrażamy własne poglądy .

Najczęściej small  talk przydaje się na bankietach  , konferencjach czy spotkaniach towarzyskich na które przychodzimy sami i nie znamy nikogo poza gospodarzem.

I tak np. na spotkaniu towarzyskim na którym nie znamy nikogo może rozpocząć rozmowę od zdania : „Widzę , że  przyszło bardzo dużo osób , ja jestem tu pierwszy raz . Większość gości to pewnie znajomi gospodarza , prawda ? „

Na przerwie podczas dużej konferencji dobrym początkiem będzie : „Przepraszam, czy może wie Pan gdzie odbędzie się wykład  profesora x? Z niecierpliwością  na niego czekam ponieważ temat jest bardzo interesujący, prawda ? „

Na służbowym bankiecie : „Podziwiam wnętrze i wystrój tej restauracji – urządzone zostalao z niezwykłym smakiem, Czy lubi Pan takie wnętrza ? „

Umiejętność prowadzenie niezobowiązujących rozmów warta jest tego aby się z nią zaprzyjaźnić .

 

schliessen
Newsletter

Seien Sie immer auf dem Laufenden!

Melden Sie sich bei dem Newsletter an und erhalten Sie die neuesten Nachrichten aus unserem Hotel.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen