menu
-2 °C

Book directly with us and receive 50 PLN voucher for use in our restaurants +10% OFF with Promo Code KOSSAK

arrival:
16
Dec 2018
departure:
17
Dec 2018
Kod:
Check availability

5 mitow na temat streamingu na żywo podczas eventu

5 mitow na temat streamingu na żywo podczas eventu

Mity na temat live streamingu.

Streaming na żywo jest jednym z najgorętszych w ostatnim czasie rozwiązań technologicznych stosowanych w trakcie różnego rodzaju wydarzeń, a jednocześnie – jednym z najbardziej niezrozumiałych. Krążą opinie, że prowadzenie relacji na żywo w Internecie jest absurdalnie drogie, zmniejsza zainteresowanie osobistym uczestnictwem w konferencji oraz jest uzasadnione wyłącznie w przypadku wielkich, masowych wydarzeń.

W związku ze wzrostem popularności platform takich jak Facebook Live czy Periscope właśnie teraz niezwykle istotne jest zrozumienie, jaką rolę może odgrywać relacja wideo w czasie eventu. Warto rozprawić się z kilkoma mitami, które w krótkim czasie zdążyły „narosnąć” wokół tego tematu.

1. Streaming na żywo znajduje uzasadnienie tylko podczas masowych imprez.

Wcale nie trzeba organizować wielkiego wydarzenia, którym zainteresowane są miliony osób, żeby relacja na żywo miała sens. Streaming jest opłacalną inwestycją przy okazji wielu różnych eventów – także w przypadku niewielkich konferencji biznesowych.

Szczególnie przy wydarzeniach, w których tkwi bardzo duży potencjał, kierowanych do szerokiego odbiorcy (prowadzonych w języku angielskim) live streaming może okazać się świetnym narzędziem popularyzującym event w sieci. To rozwiązanie umożliwia uczestnictwo w poszczególnych panelach publiczności, której nie mogłyby pomieścić sale konferencyjne, w których toczą się dyskusje i wykłady oraz tych, dla których podróż na miejsce wydarzenia była zbyt kosztowna lub nieopłacalna ze względów czysto logistycznych.

2. Streaming na żywo zmniejszy zainteresowanie osobistym uczestnictwem w wydarzeniu.

Ta obawa ma swoje logiczne uzasadnienie – skoro można zostać w domu i oglądać relację na żywo z konferencji, z jakiego powodu pozbawiać się tego „komfortu”, przygotowywać się do uczestnictwa w oficjalnym wydarzeniu, a czasami też płacić za wejście? Rzeczywistość jednak pokazuje, że prowadzenie relacji wideo na żywo może nawet zwiększyć faktyczne uczestnictwo w evencie.

Wg badań prowadzonych przez Digitell – jedną z najbardziej doświadczonych na świecie firm tworzących relacje wideo z konferencji, 30% osób oglądających relację na żywo z wydarzenia chce uczestniczyć w kolejnej edycji eventu osobiście.

3. Prowadzenie relacji na żywo jest bardzo drogie.

Dokładnie przeciwnie do powszechnie panującej opinii – livestreaming wcale nie musi być kosztowny. Na rynku pojawiło się wiele możliwości pozwalających zaplanować relację wideo z wydarzenia w naprawdę dobrej jakości, bez znaczącej ingerencji w ustalony budżet. Składa się na to wiele czynników – nie tylko udostępnienie przez Facebook możliwości prowadzenia streamingu, ale także rosnąca jakość kamer w smartfonach, z których bezpośrednio prowadzi się taką relację.

4. Nikt nie będzie oglądał relacji na żywo.

Wizja tego, że nikt nie będzie oglądał relacji na żywo, pomimo inwestycji w sprzęt i technologię może przerażać, ale jest to mało prawdopodobny scenariusz, szczególnie jeśli wydarzenie obserwuje dość szeroka społeczność w social media. Statystyki prowadzone przez Facebook pokazują, że użytkownicy portalu oglądają relacje na żywo trzy razy dłużej i komentują 10 razy bardziej aktywnie niż udostępniane po czasie promocyjne filmy wideo.

5. Wartość relacji na żywo z wydarzenia po jego zakończeniu gwałtownie spada.

Najlepszą cechą relacji na żywo jest to, że po zakończeniu wydarzenia, poszczególne ujęcia można wykorzystać do tworzenia materiałów marketingowych związanych z eventem. Kadry ze streamingu można wykorzystać do montowanego już filmu wideo z konferencji, czy do tworzenia zajawki – zaproszenia na kolejną edycję. Wykorzystywanie różnych fragmentów pozwala w ciekawy sposób angażować fanów w mediach społecznościowych przez cały rok, aż do kolejnej odsłony eventu – ruchome obrazy zwracają uwagę przeglądających sieć o wiele skuteczniej niż statyczne galerie zdjęć.

close
Newsletter

Stay up to date!

Sign up for our newsletter and get the latest news about our hotel.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close