menu
9 °C

Rezerwuj bezpośrednio i otrzymaj BON o wartości 50zł do wykorzystania w naszych restauracjach + RABAT 10% z Kodem Promocyjnym KOSSAK

przyjazd:
18
Paź 2021
wyjazd:
19
Paź 2021
Kod:
Sprawdź dostępność
Small talk

Small talk czyli jak zacząć rozmowę z niemal każdym.

Small talk czyli jak w łatwy sposób rozpocząć rozmowę .

 

Small talk czyli rozmowa o niczym.  W niektórych sytuacjach czy to w życiu prywatnym czy w zawodowym bardzo przydatna jest umiejętność inicjowania rozmowy .W jaki sposób rozpoczynać rozmowy z osobami ,których nie znamy ? Jakie tematy będą w takich sytuacjach dobre? Postaramy się tym krótkim artykułem rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości .

Podczas takich rozmów nie zadajemy wścibskich pytań, nie rozmawiamy na tematy trudne czy kłopotliwe. Szerokim łukiem omijamy politykę, poglądy religijne i wątki  z życia osobistego. Warto porozmawiać o wydarzeniach kulturalnych , sposobach spędzania wolnego czasu czy na temat wystroju miejsca w którym się właśnie znajdujemy . Najlepsze tematy do zainicjowania rozmowy to te neutralne i wywołujące pozytywne skojarzenia.

Pamiętajmy , że gdy nawiązujemy rozmowę z osobą, której nam nie  przedstawiono ,należy się jej przedstawić oraz starać się utrzymać odpowiedni dystans ( ok 1 m) i również pozwalać jej mówić a nie tylko zmuszać do słuchania nas.

Podczas takich rozmów mówimy językiem poprawnym i literackim nie używamy takich słów jak „ok”, „facet” „kobita”, „knajpa” „ gliniarz” itp. O pogodzie rozmawiamy tylko gdy na to zasługuje a jest to wtedy gdy warunki na dworze są ekstremalne ( nadmierny upał, dotkliwy mróz ) .

Ważnym elementem small talk jest aktywne słuchanie , które oznacza szacunek dla drugiej osoby i pozwala prowadzić dialog .

W trakcie dobrze prowadzonej small talk zadajemy pytania dotyczące usłyszanej wypowiedzi , potwierdzamy mimiką ( uśmiech lub smutek w zależności od sytuacji )  że ją rozumiemy , dopowiadamy  oraz  wyrażamy własne poglądy .

Najczęściej small  talk przydaje się na bankietach  , konferencjach czy spotkaniach towarzyskich na które przychodzimy sami i nie znamy nikogo poza gospodarzem.

I tak np. na spotkaniu towarzyskim na którym nie znamy nikogo może rozpocząć rozmowę od zdania : „Widzę , że  przyszło bardzo dużo osób , ja jestem tu pierwszy raz . Większość gości to pewnie znajomi gospodarza , prawda ? „

Na przerwie podczas dużej konferencji dobrym początkiem będzie : „Przepraszam, czy może wie Pan gdzie odbędzie się wykład  profesora x? Z niecierpliwością  na niego czekam ponieważ temat jest bardzo interesujący, prawda ? „

Na służbowym bankiecie : „Podziwiam wnętrze i wystrój tej restauracji – urządzone zostalao z niezwykłym smakiem, Czy lubi Pan takie wnętrza ? „

Umiejętność prowadzenie niezobowiązujących rozmów warta jest tego aby się z nią zaprzyjaźnić .

 

zamknij
Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj najświeższe informacje o naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij